Populairste radiozenders van Nederland – Top 10

Populairste radiozenders van Nederland – Top 10

In de auto, op het werk, tijdens het koken of in je luie stoel op een lazy sunday: Nederlanders luisteren nog steeds graag naar de radio! Uit onderzoek van ANP, het Radio Advies Bureau (RAB) en Nederlands Luister Onderzoek blijkt dat in 2020 ruim 9,5 miljoen mensen dagelijks afstemden op hun favoriete zender. Wat zijn de populairste radiozenders van Nederland? We hebben een top 10 gemaakt met het aantal luisteraars en luisteruren!

Online radio luisteren

Uit de actuele cijfers blijkt ook dat we dagelijks gemiddeld 13 minuten radio luisteren en dat steeds meer Nederlanders online afstemmen op hun favoriete station. Miljoenen mensen streamen dagelijks via sites als Online-Radio.nl. De online statististieken worden automatisch verwerkt en zijn realtime te monitoren. We weten daarom steeds meer van ‘de Nederlandse luisteraar’.

Leestip: Album release Ronnie Flex kleurt Instagram blauw

De populairste radiozenders van Nederland

Coen en Sander, Mattie & Marieke, Bram Krikke, Gerard Ekdom: wie wint the battle of the fittest? Dit zijn de 10 populairste radiozenders van Nederland!

Juli 2021Juni 2021RadiostationMarktaandeelLuisterurenLuisteraarsUnieke luisteraars
11QMusic12,6850.578832.737133.185
2253812,2821.777982.121158.976
33Radio 27,8527.786585.88677.130
45Radio 17,1477.433918.01581.622
54Radio 105,7383.474374.65759.291
66Sky Radio3,5238.401253.34350.863
77QMusic Non-stop2,9195.628209.81353.025
88QMusic Foute Uur2,6175.112268.38853.334
99Radio 10
60 & 70’s Hits
2,5172.049192.62532.438
1010Radio 52,4163.341193.11524.569

Q is Koning!

QMusic is Koning in radioland. Met dj’s als Bram Krikke en Mattie & Marieke scoort het station maandelijks ruim 850.000 luisteruren. Opvallend is dat Q minder luisteraars heeft dan de nummer 2 – 538 – maar dat minder mensen wel meer uren aan de radio gekluisterd zitten dankzij QMusic. De zender staat in totaal drie keer in de top 10: plek 7 en 8 worden ingenomen door QMusic Non-stop en Het Foute Uur. De top 3 wordt gesloten door Radio 2, een zender van de Publieke Omroep waar o.a. de dj’s Ruud de Wild en Jeroen van Inkel achter de knoppen zitten.

De Nederlandse Top 40

Top 40 QMusic - Domien Verschuuren

De Top 40 is een klassieker: ‘de enige échte hitlijst van Nederland’. Hij wordt al sinds 2 januari 1965 uitgezonden. In de 60’s door Radio Veronica, tegenwoordig door QMusic. Bekende presentatoren zijn Erik de Zwart, Gijs Staverman en Jeroen Nieuwenhuize. Tegenwoordig praat Domien Verschuuren de 40 populairste singles van Nederland aan elkaar. De Top 40 is elke vrijdag tussen 14:00 en 18:00 uur te horen en wordt op zaterdag tussen 15:00 en 18:00 uur herhaald.

Share